Bc. Petr Slavík

slavik.jpgŘeditel školy, hra na klasickou kytaru, elektrickou kytaru a je vedoucí kytarového souboru Celtica.

Na kytaru začal v tehdejší LŠU v Mimoni. V roce 1981 vyhrál svou kategorii v republikovém kole MŠMTve hře na kytaru. Od roku 1981 studoval heru na kytaru na Konzervatoři v Teokicích u profesorů Karla Raymana a Stanislava Heglase.
3 roky s přestávkami prožil ve Skotsku, kde se v Dundee seznámil s profesorem kytarové hry Allanem Neavem, který je v současnosti profesorem kytarové hry na konzervatoři v Glassgow. Allan Neave pořádal kytarový festival Dundee Guitar Festival, na který každým rokem v letech 2002 - 2009 jezdil a vozil na studia své žáky (Michaela Roznarová - Graz, Patrik Czuczor, Petr Slavík ml.)Všichni studovali u takových kapacit jako jsou John Williams, Graham Devine, Scot Tennant, Ana Vidovic, Xuefei Young, Pavel Steidel, Greg Ogden, Manuel Barrueco a dalších.

Od roku 1994 je ředitelem ZUŠ V.Snítila v Mimoni. Navštěvuje kytarový festival ve Skotsku (Ullapool-říjen), se setkal a navštěvuje kurzy mladého kytaristy Declana Zapali, který byl již za svých studií na Královské hudební akademii v Londýně oceně za inovátorství v kytarové hře.
Záliby: kapelník rockové formace DT2, dálkové treky po Skotsku a přilehlých ostrovech, dálkové jízdy na kole, horské treky.