Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informace o výuce

 Počet oborů, velikost

Základní umělecká škola V. Snítila v Mimoni poskytuje základy vzdělání ve třech uměleckých oborech – hudebním, výtvarném a tanečním. Součástí naší školy je pobočka ve Stráži pod Ralskem a v Zákupech. Výuku v těchto oborech navštěvuje přibližně 400 žáků, na výuce se podílí přibližně 17 pedagogických pracovníků.

 

Charakteristika pedagogického sboru

Pedagogický sbor školy je plně kvalifikovaný ve všech oborech. Používá nové pedagogické  metody, literaturu, umělecké pomůcky a sleduje moderní trendy ve svých oborech. Počtem pedagogických pracovníků se škola řadí mezi méně početné, věkový průměr je méně než 50 let a složení sboru je vyvážené – starší zkušené pedagogy doplňují mladí nadějní učitelé.

 

Dlouhodobé projekty, regionální a mezinárodní spolupráce

V regionu spolupracujeme se ZUŠ Cvikov a Doksy. Z dalších regionů je to ZUŠ Bajkalská, Praha 10. Tato spolupráce je založena na bázi výměnných koncertů. Dlouhodobými projekty je každoroční pořádání dvou hudebních festivalů. Jeden je věnován pěveckým sborům – „Písničkou se jaro otevírá“ a druhý komorní hře – „Houskus musicus cameralis“.

Mezinárodní spolupráce je založena na mezinárodní smlouvě o spolupráci mezi družebními základními uměleckými školami v Mimoni a Nové Bani (Slovenská republika).

 

Vybavení školy a její podmínky

Máme základní prostředky ke své činnosti ve všech třech oborech. Učební pomůcky průběžně obměňujeme za nové a modernizujeme výukové prostředí. Máme samostatný sál pro výuku tanečního oboru a sál, který slouží především ke koncertní činnosti. Učební pomůcky a literaturu je možné poskytnout ke studiu. Zajištění energií pro chod školy je kryt finančními prostředky zřizovatele.

 
 


Facebook

IZUŠ - Žákovský sešit

Banner iZUŠ


Online přihláška

Banner iZUŠ

Statistiky

Online: 1
Celkem: 162108
Měsíc: 814
Den: 101